ΑΕΚ 0 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1

1688891

Ο Πανιώνιος ήταν ο νικητής στην αναμεταξύ τους αναμέτρηση με την Αεκ στο Ολυμπιακό Στάδιο για την δεύτερη αγωνιστική των πλέι οφ.
Ο Πανιώνιος πέρασε από το ΟΑΚΑ επικρατώντας της Άεκ με 0-1 με ένα γρήγορο γκολ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο.
Ο αγώνας ξεκίνησε υπέρ των φιλοξενούμενων με ένα γρήγορο γκολ το οποίο σκόραρε ο Γεσίλ στο 7ο λεπτό . Από εκείνη τη στιγμή η μπάλα ήταν την περισσότερη ώρα στα γήπεδα των γηπεδούχων , όμως δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι αξιόλογο.

ImageHandler
Η αξιόλογη φάση που κόντεψε να φέρει την Άεκ στο 1-1 ήταν η κεφαλιά του Αλμέιδα στο 73′ .
Ο offs Πανιώνιος με αυτή του τη νίκη έφτασε στου 4 βαθμούς στα play σε δύο παιχνίδια. Να θυμίσουμε ότι με τον Παναθηναικό είχε έρθει ισόπαλη η ομάδα της Νέας Σμύρνης με σκορ 1-1.