Με GOAL offside κερδισε το κυπελλο ο ΠΑΟΚ

224827

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στον τελικό με την ΑΕΚ με σκόρερ τον Μπίσεσβαρ στο 24′ αλλά γρήγορα η ΑΕΚ ισοφάρισε με τον Χριστοδουλόπουλο. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης μπήκε πάλι μπροστά με τον Ενρίκε.

Δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά σημειώθηκαν στον τελικό του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ με την ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς να ανοίγει το σκορ στο 24′ μετά από προσπάθεια του Τζάλμα Κάμπος και πλασέ του Μπίσεσβαρ από το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να βρίσκει και στον Γκάλο και να αλλάζει πορεία.

Δυο λεπτά αργότερα όμως η ΑΕΚ ισοφάρησε όταν ο Χριστοδουλόπουλος έκανε ένα σουτ από μακριά και ο Γλύκος έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ έφτασε πάλι στο προβάδισμα στο 81′ με σκόρερ τον Ενρίκε. Ο Λέοβατς έκανε την σέντρα και ο άσος της ομάδας της Θεσσαλονίκης που είχε μπει ως αλλαγή πήρε την κεφαλιά από θέση οφσάιντ και νίκησε τον Ανέστη για το τελικό σκόρ 2-1.
ImageHandler

Επεισόδεια συνέβησαν και πρίν και μετά τον αγώνα. Το πρώι της χθεσινής μέρας μαχαιρώθηκε οπαδός της ΑΕΚ απο οπαδό του ΠΑΟΚ, ο οποίος βρίκεται στο νοσοκομείο , σε κρίσιμη κατάσταση.