ΠΑΟΚ ΚΕΡΚΥΡΑ 5-1

18194190_10155237629444687_2052137942232494682_nΟ ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 5-1 ένα της Κέρκυρας για την τελευταία αγωνιστική της Superleague και μπαίνει με προβάδισμα δύο βαθμών στα play off.
O ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής ανάμεσα στην αναμέτρηση του με την Κέρκυρα στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής στη Superleague, Οι παίκτες του Βλάνταν Ίβιτς έδειξαν τον καλό τους εαυτό και πρόσφεραν ωραίο θέαμα στους φιλάθλους που παραβρέθηκαν στο γήπεδο της Τούμπας. Ο δικέφαλος του Βορρά κατάφερε με την ήταν του Πανιωνίου να πάρει και τον δεύτερο βαθμό και να μπει στα play off με διαφορά δύο βαθμών.
Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το γκολ του Κάτσε στο 30′, όμως η απάντηση από τους “Φαίακες” ήρθε στο αμέσως επόμενο λεπτό με σκόρερ τον Παμλίδη. Στο 32′ ξανά πήρε κεφάλι στο σκορ η ομάδα της Θεσσαλονίκης με το γκολ του Κουλούρι. Το πρώτο ημίχρονο ωστόσο έκλεισε με το εύστοχο πέναλντι του Μπίσεσβαρ στις καθηστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στο
δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του ΠΑΟΚ συνέχισε το καλό ποδόσφαιρο και ανέβασε τη διαφορά κιάλο με ένα γκολ του Ουάρντα στο 62′ και του Πρίγιοβιτς στο 83′.
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
ΠΑΟΚ: Μπρκιτς (46′ Σιαμπάνης), Πούγγουρας, Μαλεζάς, Κίτσιου, Δεληγιαννίδης, Κάνιας, Κάτσε, Μπίσεσβαρ (59′ Πρίγιοβιτς), Ουάρντα, Ενρίκε(69′ Χαρίσης), Κουλούρης.

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Επστάιν, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Σπίνουλας, Παμλίδης, Σιόντης, Ζορμπάς, Κόντος (87΄Τρεπεκλής), Ονίλο (63′ Τζανουλίνος), Γεωργακόπουλος (77′ Γκαμάγκας).