ΝΙΚΗ-ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ

IMG_0544

Νίκη που ισούται με παραμονή πέτυχαν οι Κυανόλευκοι απέναντι στον Παναιτωλικό με πρωταγωνιστές Περόνε και Μπαστακό.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε δυναμικά με την ομάδα του Ηρακλή να πιέζει τον αντίπαλο δημιουργώντας αρκετές φάσεις αλλά και ευκαιρίες να σκοράρει. Η ομάδα του Αγρινίου όμως κόντρα στη ροή του αγώνα άνοιξε το σκορ και πάγωσε το Καυτατζόγλειο στο 31′, με γκολ του Ρόσα.

Μέχρι το τέλος του 1ου ημιχρόνου το σκορ παρέμεινε ίδιο με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-1.

Οι δυναμικοί και ασταμάτητοι παίκτες του Ηρακλή ωστόσο, με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 53′ με γκολ του Περόνε.

Η ολική ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 85′, με τον Μπαστακό να κάνει τα μαγικά του και να φέρνει τη νίκη στην ομάδα του.

Οι Κυανόλευκοι απέδειξαν για ακόμη μια φορά την αξία τους πετυχαίνοντας έναν ακόμη αγωνιστικό άθλο!