“ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ”

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Ηρακλής απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννενα, με σκορ 1-2 στο γήπεδο των Ζωσιμάδων.

Ο Ηρακλής ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με γκολ του νεαρού επιθετικού Μ. Μπαστακού.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν να μπουν στα αποδυτήρια έχοντας το 0-1.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι κυανόλευκοι πέτυχαν το 2ο γκολ μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδράνεια της ομάδας των Ιωαννίνων με το Χ. Δώνη να χρίζεται σκόρερ.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού συνεχίστηκε αμείωτος και η ομάδα των Ιωαννίνων αύξησαν την πίεση μειώνοντας το σκορ σε 1-2 με σουτ του Βιντάλ στο 83′.

Ο ΠΑΣ Γιάννενα συνέχιζε να πιέζει χάνοντας δύο σημαντικές ευκαιρίες για να ισσοφαρίσει. Ωστόσο, ο μαχητικός Ηρακλής κατάφερε να κρατήσει υπέρ του το σκορ παίρνοντας τους 3 πολύτιμους βαθμούς που μπορεί να εξασφαλίσουν την παραμονή του στην κατηγορία.

Οι οπαδοί του Ηρακλή σε ακόμα ένα εκτός έδρας παιχνίδι έδωσαν δυνατό παρόν βοηθώντας την ομάδα τους στη νίκη.